м.Мукачево

Сторінка фізінструктора

1. Будьте добрим і гарним прикладом для своїх дітей у ставленні до свого здоров'я.
4. Загартовуйтеся разом із дитиною.
7. Дотримуйтеся режиму харчування. Зумійте переконати сина чи доньку споживати всі страви, навіть ті, які вони не люблять, але які є для них необхідними й корисними.

2. Загартовуйтесь разом з дитиною.

5. Домагайтеся розуміння дітьми настанови: усьому свій час. Привчайте дітей дотримуватись рухового й повітряного режимів, постійного часу сну та приймання їжі.

8. Проводьте водні процедури (обливання ніг та тіла, вологе обтирання рукавичкою або рушником).

11.Поєднуйте ходіння босоніж зі щоденними ваннами для ніг, поступово знижуючи температуру води.

Фізкультура для дітей різного віку, починаючи з дитячого, має величезне значення. Навіть, мабуть, набагато більше, ніж для дорослих. Адже дитинство – це час зростання і становлення всіх систем організму.
Фізкультура для дітей до року життя включає рефлекторні, пасивні та активні вправи. Рефлекторні вправи – це неусвідомлені рухи, які робить дитина у відповідь на якесь роздратування. Пасивні вправи – це коли займається з дитиною сам робить вправи за нього. А активних вправи – це ті, які дитина виконує самостійно. А також фізкультура для дітей супроводжується масажем.
розгинання хребта – рефлекс викликають, проводячи двома пальцями по обидва боки хребта від сідниць до плечового пояса, при цьому дитина лежить на боці (виконувати по 2-3 рази на кожному боці);

Фізкультура для дітей від 3-х до 4-х місяців. У цьому віці встановлюється рівновага тонусу згинальних і розгинальних м’язів рук. Вводять пасивні вправи. Фізкультура для дітей рекомендує:

розгинання хребта та ніг – рефлекторне вправу, для якого потрібно, утримуючи дитини однією рукою під живіт, а інший за ноги, піднімати його над столом (2-3 рази);

схрещування рук на грудях зі згинанням і рзгібаніем – пасивне вправу доповнюють згинанням і розгинанням рук (6-8 разів);

розгинання хребта та ніг – рефлекторне вправа, при якому дитини піднімають, тримаючи під живіт (1-2 рази);

«переступання» – активне вправу, для якого тримають дитину під мишки і приставляють стопами до столу (1 раз).

піднімання прямих ніг – пасивне вправу, для якого потрібно руками зафіксувати коліна і піднімати ноги до вертикального положення (4-6 раз);

повзання – активне вправу, для якого перед дитиною потрібно покласти яскраву іграшку, а стопи зафіксувати так, щоб ноги були зігнуті в колінних і кульшових суглобах (4-6 разів).

нахил і випрямлення тулуба в положенні стоячи – активне вправу, для якого дитини притуляють спиною до дорослого, біля ніг кладуть іграшку, і пропонують дитині її підняти (2-3 рази).